Денешна дата
17/10/2018

Дебата

 • Патишта на Сатаната

  Напишано од: - May 26, 2014
  Евреите на Мојсеј, дваесет години талкале по пустината, водени од заблудата дека ќе го најдат тоа што не ни знаеле што е. Барале нешто што од длабочината на душата го чувствувале, но било тешко разбирливо за...
 • Социјална берза (1): ВО СИНДИКАТОТ СМРДИ – МИТРЕВСКИ!!!

  Напишано од: - May 26, 2014
  Одамна од синдикатите заудара политичкиот гејзер. Канализациската реа го (за)гуши и нивниот лидер Митревски, па морал да ги избегне напатените социјалци. Наместо да ги дочека на влезот од Скопје и да се стави на чело на...
 • Екслузивно: Целата дебата околу спорот за името меѓу двете најжестоко спротиставени групи аналитичари

  Напишано од: - May 21, 2014
  Во напати жолна, но мошне интересна и поучна дебата, две групи на интелектуалци ги спротиставија своите мислења. Дебатата се одржа вчера во Порта Македонија во организација на Инбокс магазинот и ЛАИ инситутот. Погледнете го целото видео....Read More
 • ЖЕСТОКА ДЕБАТА ЗА ИМЕТО НА ИНБОКС7: Фрчкоски обвини за национално предавство и беше обвинет за распродавање на државата

  Напишано од: - May 20, 2014
  Мошне интересна, на моменти жолчна дебата за спорот околу името, исполнета со навреди, заврши пред околу час во халата на Порта Македонија. Додека професорот на правниот факултет и поранешен министер за внатрешни работи Љубомир Фрчкоски јавно...
 • Медиумски поплави

  Напишано од: - May 20, 2014
  Го знаете вицот за Србинот и за Албанецот во времето на Милошевиќкога режимот ги контролирал медиумите? Избегал лав од зоолошка градина и опасно се доближил до некои деца што играле во близината. Во последен момент, потрчал...
 • Изборна берза(7): ДУИ – ДУВА

  Напишано од: - May 19, 2014
  Минатата година, кога челникот на ДУИ реализираше партиско-државна турнеја во соседството и во центрите на моќ за промоција на надворешно-политичките приоритети, Ахмети напиша колумна во Дневник: „Нема дилема дека треба да се движиме кон евроатланските интеграции....
 • Селфи од Радишани

  Напишано од: - May 14, 2014
  Пишува: Ѓакуш Кабаши   Огромниот број корисници на општествените мрежи не можат да го избегнат напливот на селфи слики (на англиски, selphie, авто-слики со фотоапаратот на мобилните телефони), каде фокусот е на лицето на центарот на сликата. Држејќи...
 • Изборна берза(6): ПОБЕДА НА ПОРАЗОТ

  Напишано од: - May 12, 2014
  СДСМ го победи Црвенковски. Со довербата на Конгресот, стекната без методите од битката за тронот во ВМРО-ДПМНЕ во урнатата скопска Панорама, Заев го врви патот на Груевски во развластувањето на лидерскиот мит на Георгиевски. Тоа што...
 • Криза или блеф

  Напишано од: - May 10, 2014
  Кралот Артур како замена за својата смртна казна, морал да пронајде одговор на прашањето: – Што сакаат жените? Прашувал кралици, принцези, чесни сестри, професорки, проститутки, но никако не добил соодветен одговор. Му рекле дека одговорот единствено...
 • Изборна берза (5): ОБВИНИТЕЛ – „ПОСЛЕДНА БУДАЛА…“

  Напишано од: - May 5, 2014
  Државниот обвинител, пред Велигден веројатно вапцаше јајца. Среќа е што по изборите Зврлевски не ја славеше победата на ВМРО-ДПМНЕ во друштво со осудениот Амди Бајрам, како во познатата кич прослава и кулинарската полициско-бизнис маса, еден од...