Денешна дата
19/06/2019

Uncategorized

 • Трифун Костовски за Инбокс7: Проект за трамвајот постои, нема потреба од нов

  Напишано од: - Jan 25, 2019
  Поранешниот градоначалник на Скопје, Трифун Костовски, во интервју за онлајн магазинот ИНБОКС7 зборува за студијата за трамвајот која била изработена во негово време, потоа за загадувањето и за тоа на што треба да посвети внимание актуелниот...
 • АФЕРИ СЕ РЕДАТ – ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ УШТЕ БЕЗ РЕЗУЛТАТИ

  Напишано од: - Jan 23, 2019
  Неколку афери стојат пред новиот Јавен обвинител, Љубомир Јовевски, како – доделувањето на грантови од страна на Фонд за иновации, тендерите на Кочо Анѓушев, тендерот со реагенси на Венко Филипче, возилата на Илми Селами…    Од...
 • А МОЖЕЛО И ТАКА  

  Напишано од: - Jan 22, 2019
  Пишува: Александар Кржаловски   Во два од минатите написи („Брексит или не“ и „Британските паралели“) се осврнав на сличностите и разликите меѓу Британскиот излез од Европската унија (попознат како Брексит), со патот на нашиот Преспански договор...
 • Конкурс за истражувачки стории за корупција

  Напишано од: - Jun 3, 2016
  Предложените теми може да опфатат: административна корупција висока политичка корупција анализа на новите форми на економски криминал можна злоупотреба на средства од ЕУ и други донатори даночните измами злоупотреба на јавни средства преку субвенции и јавни...
 • Политичките партии потпишаа Декларација за соработка со младите

  Напишано од: - Apr 23, 2014
  Во пресрет на парламентарните избори со потпишувањето  на Декларацијата, политичките партии се заложија во Собранието да се залагаат за унапредување на позицијата на младите во земјата. Декларацијата за соработка со младите е подготвена од Националниот младински...
 • Состојба на патишта

  Напишано од: - Apr 10, 2014
  СОСТОЈБА ВО МАКЕДОНИЈА: Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание...