9.8 C
Скопје
18 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИРЕПУБЛИКА

Фокус: „Гробари“ на јавното здравство

Во најновиот број на неделникот Фокус е најавено истражување за бизнисот во здравството на Орце Камчев, сопственик на Систина, на Жан Митрев од истоимената клиника како и на Минчо Јорданов, сопственик на Ремедика,  пренесува Инбокс7.

“Овие три имиња со години градат милионски империи, а многу често го заобиколуваат Законот. На секој од нив државата им помогна, само во зависност од тоа кој беше на власт. Љубчо Георгиевски му ги отвори вратите на кардиохирургот, Никола Груевски на Камчев и Јорданов, а и Зоран Заев остана имун на шармот на најпознатиот бизнисмен, па лека полека почнаа да паѓаат делата против него. Не дека тој го спасил, ама некаде договор падна”, пишува Фокус.

Related posts

ОДНОСОТ НА БУГАРИЈА КОН СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА Е НЕНАМЕРНА ПОСЛЕДИЦА ОД ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ВЕЛИ ГРЧКИОТ ПРАТЕНИК КЕРИДИС

ninja

На Германија ѝ фалат голем број информатичари и техничари

admin

Се враќаат со медал од олимпијади, но дома не им се вреднува талентот

admin

СДСМ бара ВМРО-ДПМНЕ да ги достави до Антикорупциска информациите за сокриен имот на функционери

ninja

За учебници нема време, за лекција до родителите – има!

admin

ФЗО – ПОЧНА ИСПЛАТАТА НА ПЛАТИТЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ

ninja