Денешна дата
21/10/2021

Администратор

  • Состојба на патишта

    by - Apr 10, 2014
    СОСТОЈБА ВО МАКЕДОНИЈА: Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание...
  • Сторија поддржана од СКУП-второнаградена на конкурсот на МИМ

    by - Mar 25, 2014
    Серијалот видео-прилози на новинарката Менче Атанасова-Точи за загадувањето на комбинатот „Фени“ кои беа поддржани од СКУП Македонија ја освои втората награда за најдобра истражувачка сторија за 2013 година, која ја доделува Македонскиот Институт за медиуми. Сториите...