Денешна дата
06/10/2022

шпанија

  • „Старите лалиња“ повторно расцветаа

    by - Jun 14, 2014
    Ниту најголемите оптимисти не можеа да веруваат дека репрезентацијата на Холандија ќе го декласира актуелниот светски првак Шпанија со резултат од 5:1 во првиот меч од Групата Б на Светското првенство во Бразил. Холандските навивачи кои...