23.8 C
Скопје
19 јули, 2024
Inbox7.mk
СЦЕНА

Маск и Цукерберг ќе влезат во кафез за борби, кој ќе биде победникот?

Oд судир во бизнисот технолошки иновации, Илон Маск и Марк Цукерберг, ветија дека ќе влезат во кафез во Лас Вегас за да се борат и физички,  пренесува Инбокс7.

Додека Маск е далеку побогат и е и потежок и повисок од неговиот колега од Мета, Цукерберг претставува сериозна закана, благодарение на неговата страст за бразилската џиу-џица.

Основачот на Фејсбук објави на своите Инстаграм Stories барајќи од Маск „да ми ја испрати локацијата“ откако Маск во средата вечерта на Твитер се пофали дека „доколку е подготвен за натпревар во кафез“.

Како одговор на написот на The Verge за предложената борба меѓу двата технолошки гиганти, Маск одговори на локацијата со твитирање: „Октагон на Вегас“.

Октагонот е официјалниот душек за натпреварување и ограден дизајн за борби во кафез во Ultimate Fighting Championship.

Подбивањата на социјалните мрежи – соодветно испорачани на соодветните платформи во сопственост на милијардерите – ја поставија сцената за татнеж во Силиконската долина што ќе ја намали големината на…

Подбивањата на социјалните мрежи – соодветно испорачани на соодветните платформи во сопственост на милијардерите – ја поставија сцената за татнеж во Силиконската долина што ќе ја намали големината на низата мечеви со познати личности кои беа големи хитови во Лас Вегас.

Анализирајќи ги и Маск и Закерберг низ една понеортодоксна приказна за снимката, DailyMail.com го анализира натпреварот помеѓу двајцата.

Со оглед на тоа што Маск е 12 години постар од него, Цукерберг би се надевал дека ќе може да го заобиколи шефот на Тесла.

Доаѓајќи на 5’7′ и тежи околу 70 килограми, Закерберг е полесниот и попргав од двајцата, а претходно се бореше и победи во џиу-џицу натпревари.

Цукерберг неодамна освои два медали на турнир во џиу-џицу и во минатото изјави дека неговата исхрана е повеќе вегетаријанска.

Откако веста за тепачката се прошири на социјалните мрежи, Маск напиша на Твитер: „Речиси никогаш не вежбам, освен што ги земам децата и ги фрлам во воздух“.

 

Related posts

Тамара Грујеска во Детската Евровизија 2023 година

admin

Кои се 10-те најдобри градови за живеење?

admin

ФОТО | Салма Хајек го прослави 57-миот роденден, еве како изгледа

admin

Џереми Ренер прошета на црвениот тепих со бастун првпат по несреќата

ninja

ВИДЕО | Автоматски воздушно такси веќе на продажба

admin

61-годишна баба сака дете со нејзиниот 24-годишен сопруг

admin