25.8 C
Скопје
21 мај, 2024
Inbox7.mk

Category : ХРОНИКА

ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКАХРОНИКА

Познато име се поврзува со убиството на Вања, тој е надвор од државата

admin
Скопјанецот Љупчо Палевски – Палчо го поврзуваат со киднапирањето и убиството на младата скопјанка, Вања Ѓорчевска, дознава Фокус. Според информациите, тој е надвор од Македонија....
ХРОНИКА

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

admin
Полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиени оперативни сознанија и обезбедена судска наредба од Основен кривичен суд Скопје,...
ХРОНИКА

Приведен дилер од Сопиште, пронајдена марихуана во вредност од 20 илјади евра

admin
Полицијата вчера приведе 38-годишен дилер од Сопиште, кај кого се најдени четири килограми марихуана вредна 20 илјади евра, соопшти МВР. „Полициски службеници од СВР Скопје-...
ВЕСТИНАСЛОВНАХРОНИКА

Колку криминалци барани со потерница се шетаат низ земјата?

admin
Полицијата во последните три дена уапси дури пет лица, за кои претходно била пуштена потреница или пак биле во отслужување на казна затвор.   Како што...
ВЕСТИХРОНИКА

ФОТО Тешка сообраќајна несреќа на патот Росоман-Прилеп, има и загинати

admin
Тешка сообраќајна несреќ се случи утрово патот Росоман – Прилеп во близина на Камен дол, јави кавадаречката телевиѕија КТВ, пренесува Инбокс7. Двајца починати и тројца...
ВЕСТИХРОНИКА

Лишен од слобода албански државјанин, користел лажна патна исправа

admin
Полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал вчера го лишиле од слобода В.А.(36) од Република Албанија, затоа што кај него била...