20.8 C
Скопје
25 септември, 2023
Inbox7.mk

Category : СВЕТ

ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

ВИДЕО | Бес во Шпанија – маж го допре задникот на новинрка додека известуваше во живо

admin
Министрите на шпанската влада изразија огорченост откако машки минувач се појави како ја допира новинарката додека таа емитуваше во живо, што доведе до конфронтација во...
ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

Ромни ги користи зборовите на Бајден против него, го повикува претседателот да му се придружи во пензионирањето: „Време е за транзиција“

admin
Сенаторот Мит Ромни, од редовите на Републикаците, ги употреби зборовите на претседателот Бајден против него во средата додека го повика да се откаже од својата...
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕГИОНРЕПУБЛИКАСВЕТ

Петте поенти од говорот на Урсула фон дер Лајен

admin
Урсула фон дер Лајен во средата го одржа својот говор за состојбата на Европската унија, комбинирајќи ги минатите достигнувања со идните амбиции, пренесува Инбокс7. Едночасовното...
ВЕСТИСВЕТ

ВИДЕО | Две лица загинаа, четворица се повредени при уривање на авион во Унгарија

admin
Две лица загинаа, а четворица се повредени денеска при пад на авион на аеромитинг во Секешфехервар, во централна Унгарија, јави агенцијата МТИ, а пренесе Танјуг....
ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

Ужасен топлотен период во Аризона, 55 дена температурите не се спуштија под 45 степени целзиусови

admin
Најголемиот град во Аризона, Феникс, постигна нов топлотен рекорд откако живата се искачи на 45 степени Целзиусови 54 дена по ред, јавуваат американски медиуми, пренесува...
ВЕСТИЕКОНОМИЈАНАСЛОВНАСВЕТ

Олигарсите му го вртат грбот на Путин, Мелниченко го нарече “парија”

admin
Еден од најбогатите луѓе во Русија, Андреј Мелниченко, рече дека војната во Украина го направила  Путин „парија“, пренесува Инбокс7. Мелниченко сега живее во ОАЕ, каде...
ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

Средба Путин-Ердоган, ќе има ли договор?

admin
Рускиот претседател Владимир Путин ќе го пречека својот турски колега Реџеп Таип Ердоган на 4 септември во Сочи, соопшти Кремљ, пренесува Инбокс7. Средбата Путин-Ердоган доаѓа...
ВЕСТИЕКОНОМИЈАНАСЛОВНАСВЕТ

Германија мора да реши многу проблеми – но како?

admin
Германија има многу „градилишта” – во буквална и во преносна смисла на зборот. Земјата страда од застарена инфраструктура, бавна дигитализација и недостиг на стручна работна...
ВЕСТИНАУКАСВЕТ

Напорот на Русија да се врати на Месечината заврши со срамен крај

admin
Слика од мали, свежи кратери низ површината на Месечината сведочи за меѓународното брзање да се врати на Месечината со помош на роботски вселенски летала. Во...