28.8 C
Скопје
21 јуни, 2024
Inbox7.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИНАСЛОВНАРЕГИОН

Во Чачак се степаа членови на Руската партија поради поддршката за СНС

admin
Членот на Руската партија во Чачак, Горан Хаџи Миловановиќ, физички го нападнал претседателот на Градскиот комитет во тој град, Слободан Јакшиќ, бидејќи ја поддржувал Српската...
ВЕСТИРЕПУБЛИКА

Мицкоски: Се подготвувам за „непријатната позиција“ за која зборува Мицотакис

admin
„Се подготвувам за непријатната ситуација за која зборува Мицотакис“ е одговорот на мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на грчкиот премиер во која тој...
ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

Туристи во Грција исчезнуваат, па се наоѓаат мртви. Што се случува?

admin
Туристите едноставно исчезнуваат во Грција. Неколку туристи се пријавени мртви или исчезнати во текот на изминатата недела. Развојот доаѓа додека нацијата се соочува со смртоносен топлотен...
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

ТИРЗ ќе дава 500.000 евра за канцелариска опрема и по 20.000 евра за кирија на стадион

admin
ТИРЗ ги менува административните простории. Од Партизанска се сели на градски стадион. РСЕ го има договорот со кој ТИРЗ изнајмува простории од државното АД за...
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Ќе се намести ли Рубиковата коцка за РСМ?

admin
Кредибилната политика на проширување е геостратешка инвестиција во мирот, безбедноста и просперитетот на Европа, порачува Унгарија, која од први јули ќе претседава со Советот на...
ВЕСТИРЕГИОН

Дачиќ: Радоје Звичер на слобода е голема закана за претседателот Вучиќ

admin
Министерот за внатрешни работи Ивица Дачиќ за ТВ Пинк изјави дека голем проблем и безбедносна закана, особено за српскиот претседател Александар Вучиќ, е што лидерот...
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Вашингтон и Сеул алармираат за посетата на Путин на Пјонгјанг

admin
Рускиот претседател Владимир Путин во вторник ќе пристигне во Пјонгјанг во ретка посета што може да резултира со потпишување на „договор за стратешко партнерство“, според...
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Влада на Мицкоски – само три жени министерки, вицепремиер близок до Москва

admin
Веќе од наредната недела се очекува новите владини членови да ги преземат функциите. Владата ќе има прв вицепремиер и уште четворица други заменик-премиери. Еден од...