25.8 C
Скопје
25 септември, 2023
Inbox7.mk

Category : СЦЕНА

СЦЕНА

Мадона ја одложи турнејата по престојот на интензивна нега

admin
Мадона ја одложи својата светска турнеја откако беше однесена во единицата за интензивна нега (ICU) во болница поради сериозна бактериска инфекција, јави ББС. Според нејзиниот...
ВЕСТИСВЕТСЦЕНА

Неверојатно: Авион на Wizz Air полн со патници слета на непозната локација

admin
На 30 мај, Wizz Air ги изненади патниците на еден од своите летови од Венеција, Италија. Тие неочекувано го покажаа зборот „непознат“ на дисплеите на...
НАСЛОВНАСЦЕНА

“Летечка дискотека со туш”, нова понуда за супербогатите

admin
Заборавете на забавата на земја: супербогатите го направат тоа на 33.000 стапки.  Мултимилионер хотелиер од Дубаи лансираше „журкачки авион со пет ѕвездички“ од 10.000 фунти...
ВЕСТИСВЕТСЦЕНА

Илон Маск: Ќе кажам што сакам, а ако последицата од тоа е губење пари, нека биде така

admin
Илон Маск му рече на Дејвид Фабер од CNBC во вторникот дека не му е грижа дали неговите запаливи твитови ги исплашат потенцијалните купувачи на...
СЦЕНА

Години откако го загуби своето богатство од 400 милиони долари, Мајк Тајсон откри што научил од банкротот

admin
Во 2003 година, Мајк Тајсон објави пред светот дека се соочува со сериозни финансиски проблеми и дека поднел барање за стечај. Наводно, до 2004 година, Тајсон имал...