30.8 C
Скопје
19 јули, 2024
Inbox7.mk

Category : НАСЛОВНА

ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

Трамп доби поддршка и од ривалите – сплотеност меѓу Републиканците

admin
Поранешните ривали на Доналд Трамп за републиканската претседателска номинација, – Ники Хејли и Рон ДеСантис, – понудија целосно поддршка за неговата кандидатура на партиската конвенција,...
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Грција размислува за строги мерки против С Македонија

admin
Грција, наводно, се подготвува да преземе строги мерки против Северна Македонија, вклучително и замрзнување на поглавјата од преговорите на Северна Македонија во очекување со ЕУ...
ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

Робертсон: Кина претставува „смртоносна“ закана за Велика Британија

admin
Кина е меѓу земјите кои претставуваат „смртоносна“ закана за Велика Британија, изјави Лордот Џорџ Робертсон, поранешен генерален секретар на НАТО и поранешен секретар за одбрана на...
ВЕСТИНАСЛОВНАСЦЕНА

Колку треба да трае мандатот на еден извршен директор?

admin
Многу од денешните директори поминаа години искачувајќи се на корпоративната скала, подготвувајќи се на крајот да преземат позиција на извршен директор. Но, штом стигнат таму,...
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Фон дер Лајен ќе го прескокне најголемиот европски самит во Британија во последните години

admin
Новиот лидер на ОК, Кир Стармер, е домаќин на Европската политичка заедница оваа недела. Претставниците на ЕУ посакуваат тој да не е, пишува Политико.   ...
ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

Зеленски: Русија треба да присуствува на вториот мировен самит

admin
Володимир Зеленски во понеделникот рече дека Русија треба да биде претставена на вториот мировен самит во ноември, по првиот самит свикан од украинскиот претседател минатиот...
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Агелер: Целта на САД е да ја поддржат РСМ

admin
Според амбасадорката на САД, дебатата за употребата односно неупотребата на уставното име е дефокусирање од прашањата кои се важни за гласачите. САД се најважниот стратешки...
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Мицкоски со подршка за Трамп: Осуда за кукавичкиот обид за атентат

admin
Во овие моменти на тага, шок и загриженост на американскиот народ, како претседател на Владата, упатувам изрази на најголема осуда за кукавичкиот обид за атентат...
ВЕСТИНАСЛОВНАСВЕТ

Кој е човекот што пукаше во Трамп?

admin
Човекот кој го застрела поранешниот претседател Доналд Трамп на политички митинг во Пенсилванија е идентификуван како Томас Метју Крукс. „ФБИ го идентификуваше Томас Метју Крукс...