36.8 C
Скопје
12 јуни, 2024
Inbox7.mk

Category : СПОРТ

ВЕСТИНАСЛОВНАСПОРТ

Се враќаат со медал од олимпијади, но дома не им се вреднува талентот

admin
Реформите во образованието се честа флоскула во обраќањата на министрите кои доаѓаат на чело на овој ресор согласно политичко-партиските договарања. Образованието како една од почетните...
ВЕСТИСПОРТ

Касами ја честита победата на Албанија против Молдавија

admin
Градоначалникот на Општина Тетово, Биљал Касами, воедно и претседател на Движењето БЕСА, ја честита победата на Албанија во фудбалскиот натпревар против Молдавија. “Недим од Тетово...
СПОРТ

Османи поднесе оставка, Шкендија без тренер

admin
Ќатип Османи повеќе не е тренер на Шкендија, бидејќи раководството ја прифати неговата оставка, соопштија од клубот, пренесува Инбокс7. “Шкендија и Ќатип Османи се разделуваат. ...
СПОРТ

Италија официјално поднесе кандидатура за домаќин на ЕП 2032

ninja
Италија и официјално до УЕФА поднесе кандидатурата за организација на Европското првенство во фудбал во 2032 година. Претседателот на италијанската федерација Габриеле Гнавина ја достави...
СПОРТ

Шмајхел: Некои играчи на Јунајтед треба да се засрамат!

ninja
Легендарниот дански голман и долгогодишен член на Манчестер Јунајтед, Петар Шмајхел, изјави дека е разочаран од неколку фудбалери на „ѓаволите“ и за нив искрено вели дека...
СПОРТ

Левандовски: Местото на Меси му е во Барса, се надевам ќе играме заедно

ninja
Роберт Левандовски ги подгреа шпекулациите за евентуалниот кам-бек на Лионел Меси во Барселона. Полскиот напаѓач нагласи дека местото на аргентинскиот виртуоз му е во Каталонија,...
СПОРТ

Капитенот на Барселона ќе игра за третина плата само за да остане на „Камп Ноу“!

ninja
Ветеранот во таборот на Барселона, Серхио Бускетс, чиј договор завршува летово, не крие дека би сакал да остане на „Камп Ноу“, за што би прифатил...