29.8 C
Скопје
15 јуни, 2024
Inbox7.mk

Category : ХРОНИКА

ВЕСТИНАСЛОВНАСПОРТХРОНИКА

ВИДЕО Повредениот бугарски државјанин е во стабилна состојба, приведени 21 лица

admin
Дваесет и деветгодишен навивач на Левски бил синоќа избоден со нож повеќе пати во Скопје при заседа на два автомобили во кои се наоѓаа бугарски...
ХРОНИКА

Полициска акција во Тетово и Гостивар – прекршоци за точење алкохол на малолетници и за гласна музика

admin
Во периодот од синоќа 23.00 до утрово 05.00 часот , полициски службеници од СВР Тетово спровеле акциска контрола во угостителски објекти на поширокото подрачје на...
ХРОНИКА

Приведени тројца крадци во Кисела Вода, се обиделе да украдат „Фиат“

admin
На подрачјето на Кисела Вода од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција и Единицата за внатрешни работи биле лишени од слобода тројца малолетници од...