31.8 C
Скопје
12 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИСВЕТ

Предвидувањата на Баба Ванѓа за 2024 година: Атентат на Путин, огромна економска криза

Слепата бугарска видовита Вангелија Гуштерова, популарно позната како „Баба Ванѓа“, даде застрашувачки предвидувања за 2024 година.

Позната по точното предвидување на настаните како што се атентатот на Индира Ганди и нападот на 11 септември, Баба Ванга го предвидува убиството на рускиот претседател Владимир Путин, зголемување на терористичките напади во Европа и биолошките напади во наредната година.

Еве некои од предвидувањата на Баба Ванѓа за 2024 година:

1. Атентат на Путин: Предвидува убиство на Владимир Путин. И претходно тој се соочи со бројни обиди за атентат.

2. Зголемување на терористичките напади во Европа: Европа, според неа, ќе доживее пораст на терористичките напади во 2024 година.

3. Биолошки напади: Предвидувајќи „голема земја“ која ќе спроведе тестови или напади на биолошко оружје во 2024 година, Баба Ванѓа ја истакна заканата од ова оружје во претстојната година.

Огромна економска криза: Таа предвидува голема економска криза во 2024 година. Таа ја припиша на фактори како што се геополитичките тензии, промената на економската моќ од запад кон исток и ескалацијата на нивото на долгот.

 

Related posts

Триесетдневен притвор за врховниот судија Наќе Георгиев

admin

ПРАВАТА НА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА, ПОВТОРНО ТЕМА ВО СОФИЈА

ninja

Уставни измени, стратешки инвестиции и пакет реформи во наследство на новото Собрание

admin

„На гладен стомак не се учи“: Активисти бараат бесплатен оброк за сите ученици во државата

admin

Мехмети: Да не беа уставните измени, разликите меѓу Груевски и Мицкоски ќе останеа “под маса”

admin

Пендаровски ќе го бара Ердоган за екстрадицијата на Палевски

admin