9.8 C
Скопје
29 февруари, 2024
Inbox7.mk
НАСЛОВНА

АКАДЕМИК БЕЏЕТИ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИНТЕРУНИВЕРЗИТЕТСКАТА КОНФЕРЕНЦИЈА

Ректорот на Универзитетот на Југоисточна Европа, Акад. Проф. Др. Абдулменаф Беџети е избран за претседател на Интеруниверзитетската конференција на Република Северна Македонија, пренесува кдполитик.

Интеруниверзитетската конференција на Северна Македонија, на седницата одржана на 22.09.2022 година го избра Акад. проф. д-р Абдулменаф Беџети за нов претседател на оваа институција. Мандатот на Академик Беџети, започнува од 1 октомври и трае 2 години.

Инаку, оваа конференција претставува тело преку кое се усогласуваат сите прашањата од сферата на високото образование во Република Северна Македонија и прашањата што се од заеднички интерес за сите оние што учествуваат во високообразовниот процес во Северна Македонија.

 

Related posts

Вучиќ нема контрола на северот на Косово: кој ги командува вооружените групи?

admin

БОРЕЛ- ЕУ НЕМА ДА ТОЛЕРИРА НАПАДИ ВРЗ ЕУЛЕКС

ninja

НАТО се подготвува за напад од Русија, започнува најголемата воена вежба

admin

Законот за практиканство – мост меѓу младите и работодавачите, но недостига инспекциски надзор и јавна промоција

admin

ВИДЕО ВО ЖИВО / Изјава на премиерот Димитар Ковачевски по средбата со Христијан Мицковски од ВМРО-ДПМНЕ

admin

Жртви и заложници од 23 земји на светот

admin