8.8 C
Скопје
4 октомври, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИ

ХЕРСОН ПОВТОРНО ПОД УКРАИНСКА КОНТРОЛА

По неколкумесечна окупација, руската војска го напушти стратешки важниот град. Населението на Херсон со радост ги поздрави украинските војници кои влегоа во градот.

Related posts

Средба Ковачевски-Мицкоски, дали ќе се договорат за уставните измени?

admin

КРАЈНИОТ РОК ЗА ВИЗНА ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈА ЗА КОСОВО ПОМЕСТЕН ЗА 1 ДЕКЕМВРИ 2023

ninja

ДЕМНЕЊЕ СТАНА КРИВИЧНО ДЕЛО, ЗАТВОР ЗА НАПАЃАЧИ НА НОВИНАРИ, ЛЕКАРИ И АДВОКАТИ

ninja

Ескалира ситуацијата, Вучиќ нареди војската да се упати кон Косово

admin

Таткото-монструм изведен пред суд

admin

Има ли надеж за забрзана интеграција со новиот пристап за проширување на ЕУ?

admin