28.8 C
Скопје
12 јули, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИСВЕТ

ВИДЕО АНАЛИЗА: Лоша вест за Москва – Ердоган „слабее“ во анкетите

Со оглед на тоа што турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган слабее на многу анкети пред изборите во мај, неговиот противкандидат Кемал Киличдароглу ветува дека ќе ги поправи заладените врски со западните сојузници на Турција. Аналитичарите велат дека тоа би можело да биде лоша вест за Москва.

 

Related posts

ВИДЕО Од Ист Гејт до митингот на Вучиќ – бесплатен превоз, сендвичи и вода

admin

Албанија избира локална власт

admin

Рама: Химара е Албанија

admin

КОВАЧЕВСКИ И ШОЛЕ РАЗГОВАРАЛЕ ЗА СТАБИЛНОСТА, ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ И ПОДДРШКАТА ОД САД

ninja

Сајбер нападот на МЕПСО: Што остана по хакерите?

admin

„РЕФОРМИ“: Власта со една рака затвора институции, со двете отвора нови

admin