11.8 C
Скопје
25 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИСВЕТ

ВИДЕО АНАЛИЗА: Лоша вест за Москва – Ердоган „слабее“ во анкетите

Со оглед на тоа што турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган слабее на многу анкети пред изборите во мај, неговиот противкандидат Кемал Киличдароглу ветува дека ќе ги поправи заладените врски со западните сојузници на Турција. Аналитичарите велат дека тоа би можело да биде лоша вест за Москва.

 

Related posts

ФОТО Тешка сообраќајна несреќа на патот Росоман-Прилеп, има и загинати

admin

Ковачевски: Нема закани за безбедноста, ни претстојат економски предизвици

ninja

Ердоган го повика Путин да дејствува со здрав разум

admin

Средба Столтенберг-Османи: НАТО е клучен фактор за безбедноста на Западен Балкан

admin

Дали „Европа со повеќе брзини“ ќе забави на Западен Балкан?

admin

ВМРО-ДПМЕ должи над 2 милиони евра, намален е за 6 милиони

admin