12.8 C
Скопје
28 мај, 2024
Inbox7.mk
СПОРТ

Кансело може да биде освојувач на ЛШ и со елиминација на Баерн

Португалецот Жоао Кансело е фудбалерот кој во овој момент има најмногу шанси да биде запишан како освојувач на Лигата на шампионите.

Кансело во зимскиот преоден рок го замени Манчестер Сити со Баерн Минхен каде што настапува како позајмен фудбалер.

Токму Баерн Минхен и Манчестер Сити вкрстија во четвртфиналето, па еден клуб од овие два сигурно ќе игра во полуфиналето од најелитното европско натпреварување.

Поблиску до место во топ четири е Манчестер Сити бидејќи победи во првиот натпревар со 3:0, сепак и да биде елиминиран Баерн, Кансело може да биде запишан како освојувач на ова натпреварување ако Манчестер Сити стигне до трофејот.

Ќе потсетиме, Баерн на лето има опција да го откупи договорот на Португалецот за 70 милиони евра.

Related posts

Италијанските медиуми натрупуваат пофалби за Киеза по натпреварот против Северна Македонија

admin

Касами ја честита победата на Албанија против Молдавија

admin

ВИДЕО | Спектакуларен гол на Барди донесе реми на Северна Македонија 1-1 со Италија

admin

Италија официјално поднесе кандидатура за домаќин на ЕП 2032

ninja

ВИДЕО: Бензема стана кошмар за Англичаните, Реал со солидна залиха оди за Лондон

ninja

ВИДЕО Повредениот бугарски државјанин е во стабилна состојба, приведени 21 лица

admin

Leave a Comment