31.8 C
Скопје
12 јуни, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Отишол во авто сервис во Чаир и со тврд предмет нападнал четири лица

Денеска (14.04.2023) од страна на Единица за насилен криминал – Одделение за насилен криминал при СВР Скопје до ОЈО Скопје е поднесена кривична пријава по брза постапка за против К.С.(32) од Скопје, поради основано сомнение дека извршил кривични дела „насилство“ и „напад на службено лице при вршење работа на безбедност“, казниви по чл. 386 и чл.383 од Кривичниот законик.

Тој се сомничи дека на 13.04.2023 во 14.00 часот во авто сервис на подрачјето на Чаир во Скопје, се однесувал агресивно и со тврди предмети ги нападнал Д.З.(41) од Скопје и вработените З.А., Р.K., В.И.(42), како и Г.А.(42) од Скопје, вработен како обезбедување кој вршел службени дејствија.

Во координација со Јавен обвинител, полициски службеници веднаш го лишиле од слобода К.С., а во текот на денот со кривичната пријава ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка.

Related posts

Казнети 30 превозници на ученици

admin

Приведен 66-годишник од Скопје, бил баран со централна потерница

admin

Ужасен случај: 14-годишна натерана на секс со возрасни, се согласила да ги спаси помалата сестра и брат

admin

За еден ден 167 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 155 надвор

admin

Приведено лице барано со потерница

admin

Приведени тројца крадци во Кисела Вода, се обиделе да украдат „Фиат“

admin

Leave a Comment