21.8 C
Скопје
23 мај, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Прегазен пешак во Тетово, возачот побегнал

Возач од Тетово вчера околу 14:30 часот го прегазил 45-годишниот А.Б. и го напуштил местото.

На 11.04.2023 во 14.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосницата од бул.„Видое Смилевски-Бато” со ул.„Љубо Божиноски-Пиш” во Тетово, патничко возило „Бе-Ем-Ве” удрило во пешакот А.Б.(45) од Тетово, по што го напуштило местото, соопшти МВР.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Related posts

Приведен крадец од Скопје, бил баран со потерница

admin

16-годишник од Скопје украл мотор, полицијата го враќа на сопственикот

admin

ВИДЕО Повредениот бугарски државјанин е во стабилна состојба, приведени 21 лица

admin

Приведени тројца дилери на дрога во Тетово, пронајден кокаин и хероин

admin

Кривична пријава против двајца полицајци од Ќафасан

admin

За еден ден 167 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 155 надвор

admin

Leave a Comment