16.8 C
Скопје
21 мај, 2024
Inbox7.mk

Author : ninja

РЕГИОН

Почна предизборната кампања за локалните избори на 14 мај во Албанија

ninja
Во Албанија денеска официјално почна кампањата за локалните избори на 14 мај. Околу 140 кандидати од политички субјекти како Демократската партија, Социјалистичка партија, Партиско движење...
РЕГИОН

Црна Гора ќе го поддржува Косово за членство во меѓународни организации

ninja
Црна Гора ќе го поддржи Косово во барањата за членство во меѓународните организации. Ова го потврди денеска вршителот на должноста премиер на Црна Гора, Дритан...
РЕГИОН

Следната средба меѓу Вучиќ и Курти во Брисел на 2 мај, тема на разговор ЗСО

ninja
Следната средба меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Аљбин Курти ќе се одржи на 2 мај во Брисел, дознава Газета експрес. Според тие...
СВЕТ

Орбан: Конфликтот ќе заврши кога САД и Европа ќе престанат да го финансираат Киев

ninja
“Всушност, Украина е финансиски непостоечка земја. Падот на економските показатели е огромен, што е целосно разбирливо поради војната. Очигледно е дека Украина не може самата...
СПОРТ

Италија официјално поднесе кандидатура за домаќин на ЕП 2032

ninja
Италија и официјално до УЕФА поднесе кандидатурата за организација на Европското првенство во фудбал во 2032 година. Претседателот на италијанската федерација Габриеле Гнавина ја достави...
СПОРТ

Шмајхел: Некои играчи на Јунајтед треба да се засрамат!

ninja
Легендарниот дански голман и долгогодишен член на Манчестер Јунајтед, Петар Шмајхел, изјави дека е разочаран од неколку фудбалери на „ѓаволите“ и за нив искрено вели дека...
СПОРТ

Левандовски: Местото на Меси му е во Барса, се надевам ќе играме заедно

ninja
Роберт Левандовски ги подгреа шпекулациите за евентуалниот кам-бек на Лионел Меси во Барселона. Полскиот напаѓач нагласи дека местото на аргентинскиот виртуоз му е во Каталонија,...
СЦЕНА

Рита Ора ќе настапи на Изборот на песна за Евровизија

ninja
Пејачката Рита Ора ќе настапи за време на ревијалниот дел на првото полуфинале на годинашното издание на Изборот на песна за Евровизија. Имено, првото полуфинале на Евровизија...