27.8 C
Скопје
30 септември, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Скопјанка ненадејно починала во возило, покрај неа бил нејзин познаник

Синоќа  во 21.14 часот во СВР Скопје е пријавено дека на автобуска постојка на бул.„АСНОМ”, на подрачјето на Аеродром, била пронајдена почината М.Г.(45) од Скопје.

Според пријавеното, додека била во патничко возило „рено канго” со скопски регистарски ознаки, заедно со нејзиниот познаник Т.Н.(50) од Скопје, на М.Г. ѝ се слошило и починала.

Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт без видливи траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Related posts

Четири млади од Битола се обиделе да извршат тешка кражба

admin

Полициска акција во Тетово и Гостивар – прекршоци за точење алкохол на малолетници и за гласна музика

admin

Пронајдена дрога кај странски државјани

admin

Прегазен пешак во Тетово, возачот побегнал

ninja

Расправија, турканица, пукање – Обвинителството со истрага за убиството во казиното во Капиштец

ninja

Приведен вдлешанец: Откако му најдоа кеш, се обидел да ги поткупи полицајците

admin

Leave a Comment