38.8 C
Скопје
12 јули, 2024
Inbox7.mk
СЦЕНА

Уште 13 жени го обвинија Жерар Депардје за сексуално вознемирување

Францускиот истражувачки портал „Медиапарт“ објави дека 13 жени го обвиниле актерот Жерар Депардје за сексуално несоодветно однесување помеѓу 2004 и 2022 година.

Овој портал објави извештај во кој се цитираат тврдењата на 13 жени за непримерни коментари, несакан физички контакт и друго несоодветно однесување на сериите и филмовите.

Меѓудругото, ова ги вклучува сериите на Нетфликс Марсеј, биографскиот филм на Дума, како и комедијата Голема куќа, а актерот одби да коментира за ова прашање.

Неговите адвокати тврдат дека извештајот се заснова на „високо субјективни пресуди и/или морални пресуди“ и дека тој категорично ги негира овие тврдења.

Ваквото однесување ги вклучува неговите интеракции со млади актерки, шминкери и други филмски работници.

Другите членови на овие продукции се чини дека го игнорираа однесувањето и од 20-те продуценти или режисери со кои контактираше „Медиапарт“ одговорија 11, од кои сите рекоа дека не се свесни за однесувањето на Депардје.

Фабиен Онтениенте, режисерот на филмовите Диско и Турф, во кои глумеше Депардје, беше предупреден од неговиот кастинг директор да внимава на него и тврди дека јавно му рекол: „Немој да го правиш тоа повеќе, готово е!“ Контролирај се!”.

Да потсетиме, во 2018 година, актерката Шарлот Арно го обвини Депардје дека двапати ја силувал, но овој случај сè уште се води пред француските судови.

Многумина сè уште го ангажираат Депардје, и покрај многуте контроверзии, минатата година тој се појави во пет филмови.

Related posts

Репортажа на Си-Ен-Ен: Градината која стана тајно седиште на моќта на Кина

admin

“Не сум веќе Американец, сега сум Русин”

admin

Џереми Ренер прошета на црвениот тепих со бастун првпат по несреќата

ninja

Неверојатно: Авион на Wizz Air полн со патници слета на непозната локација

admin

Години откако го загуби своето богатство од 400 милиони долари, Мајк Тајсон откри што научил од банкротот

admin

„Црната кралица“ зборува за контроверзната серија „Клеопатра“ на Нетфликс:

admin

Leave a Comment