14.8 C
Скопје
26 септември, 2023
Inbox7.mk
СЦЕНА

Уште 13 жени го обвинија Жерар Депардје за сексуално вознемирување

Францускиот истражувачки портал „Медиапарт“ објави дека 13 жени го обвиниле актерот Жерар Депардје за сексуално несоодветно однесување помеѓу 2004 и 2022 година.

Овој портал објави извештај во кој се цитираат тврдењата на 13 жени за непримерни коментари, несакан физички контакт и друго несоодветно однесување на сериите и филмовите.

Меѓудругото, ова ги вклучува сериите на Нетфликс Марсеј, биографскиот филм на Дума, како и комедијата Голема куќа, а актерот одби да коментира за ова прашање.

Неговите адвокати тврдат дека извештајот се заснова на „високо субјективни пресуди и/или морални пресуди“ и дека тој категорично ги негира овие тврдења.

Ваквото однесување ги вклучува неговите интеракции со млади актерки, шминкери и други филмски работници.

Другите членови на овие продукции се чини дека го игнорираа однесувањето и од 20-те продуценти или режисери со кои контактираше „Медиапарт“ одговорија 11, од кои сите рекоа дека не се свесни за однесувањето на Депардје.

Фабиен Онтениенте, режисерот на филмовите Диско и Турф, во кои глумеше Депардје, беше предупреден од неговиот кастинг директор да внимава на него и тврди дека јавно му рекол: „Немој да го правиш тоа повеќе, готово е!“ Контролирај се!”.

Да потсетиме, во 2018 година, актерката Шарлот Арно го обвини Депардје дека двапати ја силувал, но овој случај сè уште се води пред француските судови.

Многумина сè уште го ангажираат Депардје, и покрај многуте контроверзии, минатата година тој се појави во пет филмови.

Related posts

VICE оди во стечај, Google и Meta и ги земаа рекламите

admin

„Црната кралица“ зборува за контроверзната серија „Клеопатра“ на Нетфликс:

admin

(ФОТО) Таа нема срам: Камила на крунисувањето ќе и го зададе последниот удар на покојната Дијана

ninja

“Не сум веќе Американец, сега сум Русин”

admin

Зошто Северна Македонија, Бугарија и Русија не се натпреваруваат на Евровизија оваа година?

admin

Човекот кој им помогна на Орбан и Нетанјаху да дојдат на власт

admin

Leave a Comment