11.8 C
Скопје
15 јуни, 2024
Inbox7.mk
СЦЕНА

(ВИДЕО) На Шварценегер му здодеало да чека властите да ја поправат дупката, па сам го направил тоа

Актерот Арнолд Шварценегер ги презел работите во свои раце откако му здодеало недејствувањето на властите во неговата област и закрпил дупка на патот што му правела проблеми нему и на неговите соседи.


„Откако целото соседство беше вознемирено поради оваа огромна дупка на патот што со недели ги оштетува автомобилите и велосипедите, денеска излегов со мојот тим и ја поправив. Секогаш велам – да не се жалиме, ајде да направиме нешто околу тоа“, напишал 75-годишниот поранешен гувернер на Калифорнија на Твитер, каде што објави видео како го поправа патот.
Луѓето го пофалија актерот, поранешен бодибилдер и политичар што ги засукал ракавите и сам си ја завршил работата.

Фото: Принтскрин/Twitter

Related posts

Суперјахта на Џеф Безос се закотви во Драч

admin

Човекот кој им помогна на Орбан и Нетанјаху да дојдат на власт

admin

Уште 13 жени го обвинија Жерар Депардје за сексуално вознемирување

ninja

„Црната кралица“ зборува за контроверзната серија „Клеопатра“ на Нетфликс:

admin

Кои се 10-те најдобри градови за живеење?

admin

Зошто Северна Македонија, Бугарија и Русија не се натпреваруваат на Евровизија оваа година?

admin

Leave a Comment