9.8 C
Скопје
27 февруари, 2024
Inbox7.mk
РЕГИОН

Вознемирувачко видео (+18): Моментот кога Коста К. стрела врз неговите соученици

Објавена снимка од моментот кога 14-годишниот Коста.К уби 8 свои врсници и чувар на училиште во Белград. На објавената снимка малолетникот влегува во училницата каде учеле учениците и почнува да пука во нив.

Она што се издвојува е целта на 14-годишното момче и начинот на кој го држи оружјето. Како што може да се види на видеото, еден од неговите пријатели го уби со куршум во главата.

Потсетуваме, тешкиот настан се случи на 3 мај годинава каде Коста. К со пиштолот на татко му отворил оган во училиштето во кое учел.

Тој веднаш по тешкиот инцидент повикал полиција и го признал делото што го направил. Српските сили врзале лисици на малолетникот, како и на родителите на 14-годишното момче.

Линк до видеото:

https://vm.tiktok.com/ZM21VuwYj/

Related posts

Туризам: Хрватска поскапа од Грција и од Шпанија

admin

Ројтерс: Локалните жители стравуваат од катастрофа поради повлекувањето на Преспанското Езеро

admin

ЕСКОБАР ЗА РСЕ: НЕ СМЕ ФОКУСИРАНИ НА ПОТПИШУВАЊЕ, ТУКУ НА ФИНАЛИЗИРАЊЕ НА ДОГОВОРОТ

ninja

Во Албанија откриена високо квалитетна нафта, ШЕЛ ги прави последните тестови

admin

СРПСКАТА ЛИСТА ПОВТОРИ ДЕКА НЕМА ДА УЧЕСТВУВА НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ НА СЕВЕРОТ НА КОСОВО

ninja

Бајден загрижен за ситуацијата на Косово, ангажира помошник да разговара со Вучиќ и Курти

admin