25.8 C
Скопје
21 мај, 2024
Inbox7.mk
СВЕТ

Германија вети нова голема воена помош за Киев

Како што е најавено, ќе има триесет тенкови „Леопард“, дваесет пешадиски борбени возила „Мардер“, над двесте извидувачки беспилотни летала, четири системи за воздушна одбрана „Ирис-Т“, над сто помали оклопни возила и муниција.

Related posts

САД има уште 2 недели да избегне банкрот, нема договор за границата на долгот

admin

Столтенберг: Нема планови за НАТО трупи во Украина

admin

Бајден: САД стојат зад Израел

admin

Судот во Колорадо му забрани на Трамп да се кандидира на изборите

admin

Човекот кој им помогна на Орбан и Нетанјаху да дојдат на власт

admin

Ромни ги користи зборовите на Бајден против него, го повикува претседателот да му се придружи во пензионирањето: „Време е за транзиција“

admin