27.8 C
Скопје
30 септември, 2023
Inbox7.mk
СВЕТ

Германија вети нова голема воена помош за Киев

Како што е најавено, ќе има триесет тенкови „Леопард“, дваесет пешадиски борбени возила „Мардер“, над двесте извидувачки беспилотни летала, четири системи за воздушна одбрана „Ирис-Т“, над сто помали оклопни возила и муниција.

Related posts

Г7 подготвува унифициран одговор на кинеската „економска принуда“

admin

Ужасен топлотен период во Аризона, 55 дена температурите не се спуштија под 45 степени целзиусови

admin

FT: Сега има „колективен Путин“ во Кремљ

admin

Русија ќе биде „нервозна“ за Ф-16 поради две причини

admin

Дали јавниот обвинител на САД го штити синот на Бајден?

admin

ЧЕТИРИТЕ „СУХОИ 25“ ОД СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ПРАТЕНИ ВО УКРАИНА

ninja