2 март, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИ

ДУИ ја исклучи “Огнената група”

Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ), на средбата што заврши во петокот на полноќ, се чини конечно го затвори прашањето со таканаречената „огнена група“ составена од Изет Меџити, Невзат Бејта, Блерим Беџети, Висар Ганиу, Муса Џафери и Саранда Имери.

Како што пишува порталот на албански јазик kdp.mk, ова било потврдено од член на Претседателството кој не сакал да биде именуван.

„Оваа петорка од почетокот на април не е дел од нас“, рече тој, додавајќи дека во сабота наутро ќе има и официјални најава.

Related posts

ПЕНДАРОВСКИ – НАЈОСТРО ГО ОСУДУВА КАМЕНУВАЊЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ КЛУБ ВО БУГАРИЈА

ninja

ЕКСТРА ДАНОКОТ ЗА ЕДНИ СПАС ОД КРИЗАТА, ЗА ДРУГИ ГЛАВОБОЛКА

ninja

Пендаровски: Не сум безгрешен, но мојата совест е мирна

admin

Агелер: Од Софија слушнавме агресивен јазик без факти

admin

Приведен вдлешанец: Откако му најдоа кеш, се обидел да ги поткупи полицајците

admin

Пред да патувате дознајте во кои земји на ЕУ има најефтина облека, храна и престој

admin