18.8 C
Скопје
24 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИ

Мицковски со порака од градот на Заев: Струмица е македонски град

Струмица е македонски град од кој доаѓа македонската пролет на промени, на нов почеток, на нашата борба за иднина која е заедничка, иднина во која силно веруваме и иднина која мора да ја промени тешката реалност со која живее секој еден човек, напишал лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, информирајќи за неговиот престој во Струмица.

“Затоа многу е важно да не го ситниме отпорот и единствениот браник за одбрана на националните и државни интереси а тоа е ВМРО-ДПМНЕ. Затоа гласајте и поддржете не, заедно да ја создаваме иднината на следните избори, да ги зацврстиме темелите на Македонија. Бидете силни и одлучни во вашиот избор кој никогаш не бил полесен а разликата повидлива.”, напишал Мицковски.

Related posts

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што ДУИ е подготвена да замине

admin

Бугарија се однесува со С.Македонија исто како и Русија со Украина

admin

Законите за Коридорот 8 и 10д во Собрание, опозицијата вели дека се озаконува криминалот

admin

МАКЕДОНСКИ ВОЈНИЦИ ПОМОГНАА ВО СПАСУВАЊЕ 5-ГОДИШНО ДЕТЕ ОД РУШЕВИНИТЕ ВО ТУРЦИЈА

ninja

ТРАМП ПОВИКУВА НА ПРОТЕСТИ: „ВО ВТОРНИК ЌЕ МЕ УАПСАТ!“

ninja

ЌЕ СТАНЕ ЛИ КИНА КОЧНИЧАР НА СВЕТСКАТА ЕКОНОМИЈА?

ninja