20.8 C
Скопје
7 јуни, 2023
Inbox7.mk
СПОРТ

Османи поднесе оставка, Шкендија без тренер

Ќатип Османи повеќе не е тренер на Шкендија, бидејќи раководството ја прифати неговата оставка, соопштија од клубот, пренесува Инбокс7.

“Шкендија и Ќатип Османи се разделуваат.  Последниот натпревар од сезоната 2022/2023 против Работнички беше последен за тренерот Османи во црвено-црниот клуб. Тој понудил оставка, која била прифатена од клубот”, вели Шкендија во известувањето. “КФ Шкендија му се заблагодарува на Ќатип Османи за посветеноста кон клубот, посакувајќи му здравје и многу успеси во иднина.”

Повлекувањето од кормилото на Шкендија Османи го најави пи средбата со Работнички: “Мислам дека секогаш може да се направи подобро. Но, она што е поважно во овој момент е што ова беше последен натпревар за мене како тренер на Шкендија. Во оваа прилика сакам да им се заблагодарам на сите за поддршката што ја имав оваа година, почнувајќи од економистите, медицинскиот персонал, техничкиот персонал, раководството, јавноста, „Балистите“ и можеби уште поважно од компанијата „Еколог“, која со години континуирано инвестира во овој тим за да изгради европски клуб.”

Related posts

Кансело може да биде освојувач на ЛШ и со елиминација на Баерн

ninja

Капитенот на Барселона ќе игра за третина плата само за да остане на „Камп Ноу“!

ninja

Мурињо доби понуда од 100 милиони евра

ninja

ВИДЕО: Бензема стана кошмар за Англичаните, Реал со солидна залиха оди за Лондон

ninja

Галтие под тешки обвинувања: „Имаме премногу црнци и муслимани во тимот“?!

ninja

Италија официјално поднесе кандидатура за домаќин на ЕП 2032

ninja