27.8 C
Скопје
30 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Полициска акција во Тетово, приведени две лица

Полициски службеници ги лишиле вчера попладне од слобода Б.Ф.(18) и Б.Х.(23), двајцата од Тетово, соопштија од МВР.

При преглед кај Б.Х. била пронајдена марихуана, а при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, исто така, била пронајдена и одземена марихуана.

Двајцата се приведени во полициска станица и по комплетно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Related posts

Премиерот Ковачевски најави оставка

admin

ВЛАДАТА ЌЕ ГИ ВАДИ ОД КАЛ НЕПЛАЌАЧИТЕ НА СТРУЈА

ninja

Груби: Мицковски е против Албанците, нема проблем да ги изгласа уставните измени

admin

Инфлацијата во САД се зголеми за 7,9 отсто во изминатата година, највисока во последните 40 години

ninja

Почна состанокот на лидерите на земјите од Процесот Брдо-Бриони

admin

Приведен вдлешанец: Откако му најдоа кеш, се обидел да ги поткупи полицајците

admin