9.8 C
Скопје
29 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Приведени три крадци од Куманово

На 08.05.2023 во 14.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода О.И.(29) и Д.Д.(31), двајцата од Куманово. Тие се сомничат дека со употреба на сила влегле во црква во Куманово и одзеле пари.

О.И. и Д.Д. биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

На истиот ден во 15.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Ш.(34) од Куманово. Тој се сомничи дека влегол во приватен имот на улицата „Видое Смилевски Бато“ и одзел повеќе предмети.

М.Ш. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Related posts

ДУИ се изјасни за уставните измени

admin

Борел со јасна порака до Дачиќ: Прорускиот став и евроинтеграцијата не одат заедно

admin

„Огнените“ и официјално поднесоа барање за отстранување на дефиницијата „20 проценти“

admin

СИТЕ ОЧИ ВПЕРЕНИ ВО ОХРИД – УМЕРЕН ОПТИМИЗАМ ЗА ДОГОВОР ВУЧИЌ – КУРТИ

ninja

ДЕН ЗА ПРЕИСПИТУВАЊЕ: ПОГЛЕД ВРЗ КОРУПЦИЈАТА

ninja

FT: Сега има „колективен Путин“ во Кремљ

admin