11.8 C
Скопје
25 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Приведен вдлешанец: Откако му најдоа кеш, се обидел да ги поткупи полицајците

Полициски службеници од СВР Велес денес го лишиле од слобода И.Д.(24) од Велес, поради сомнение дека извршил кривично дело “давање поткуп”, по член 385 ст.1 од Кривичниот законик.

“При преглед кај него, извршен околу 00.50 часот на ул.”Димитар Влахов” во Велес, кај него била пронајдена поголема сума на пари, по што бил приведен за понатамошна постапка. Во текот на спроведувањето кон Полициска станица Велес, И.Д. им понудил пари на полициските службеници за да го пуштат. Откако му било укажано дека со нудењето пари прави друго кривично дело, тој понудил поголема сума за да биде ослободен.”, се вели во соопштението на МВР.

Лицето е задржано во полициска станица за понатамошна постапка и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related posts

ЗА 14 МЕСЕЦИ ИЗДАДЕНИ ЛИЦЕНЦИ ЗА 355 ФОТОНАПОНСКИ ЦЕНТРАЛИ

ninja

Два конгреса на АА: Со Таравари вечерва, со Села во недела

admin

Ердоган разговарал со Вучиќ и Курти

admin

Османи: Одлуката на ВМРО-ДПМНЕ е лоша и непромислена

admin

Мицковски: Од државотворна СДСМ се претвори во измеќар на ДУИ

admin

ПОВЕЌЕ РАБОТА, А ПОМАЛКУ ЖАЛЕЊЕ, ПОРАЧА ШЕКЕРИНСКА ПРЕД УТРЕШНИОТ САМИТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ТИРАНА

ninja