23.8 C
Скопје
15 јуни, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИ

Пукање во фабриката на Мерцедес, 2 убиени

Две лица загинаа во престрелка во фабриката на Мерцедес Бенц во јужна Германија, јавува Ројтерс повикувајќи се на германски медиуми.

Спасувачките работници се на местото на настанот во фабриката 56 во Синделфинген, која ја склопува класата S, според весникот Билд.

Според извештајот на германскиот весник кој се повикува на полицијата, осомничениот бил приведен по пукањето во фабриката.

Тој додаде дека се уште не е јасен мотивот за пукањето.

Полицијата претходно на Твитер потврди дека е во тек операција во фабриката, но не наведе жртви.

Од Мерцедес потврдија дека имало инцидент во фабриката и дека е во контакт со надлежните, не наведувајќи детали.

Related posts

„IQAir“: СКОПЈЕ ВО ТРКА ЗА НАЈЗАГАДЕН ГРАД ВО СВЕТОТ

ninja

НОВИОТ ДИРЕКТОР НА АНБ СПРОВЕЛ НОВА ИСТРАГА ЗА ОНИШЧЕНКО

ninja

Викал „Алаху Акбар“ додека се обидувал да ја отвори вратата од авионот среде летот

admin

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА РАЗРЕШИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ЕВА КАИЛИ

ninja

ЕУ формира Совет за олеснување на реформите и растот на Западен Балкан

admin

Израел во тотална војна против Хамас: Бројот на загинати се искачи на 150

admin