27.8 C
Скопје
30 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИ

Спасовски: Денес се навршуваат 8 години од „Диво Насеље” – никогаш да не се повтори!

По повод 8 години од „Диво насеље“, министерот на МВР, Оливер Спасовски, преку Фејсбук статус порача вакви настани да не се повторуваат, пренесува Инбокс7.
„Во мое Куманово, и во целата земја, сите бевме во неизвесност од вооружениот напад во кој животот го загубија осум припадници на Министерството за внатрешни работи –
Љубиша Аранѓеловиќ, Бобан Ивановиќ, Горан Илијевски, Жарко Кузмановски, Исамедин Османи, Сашо Самојловски, Ненад Серафимовски и Горан Стојменовиќ.
Нека им е вечна слава! 🇲🇰
Судските архиви сведочат за „терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедност“, така што овој крајно вознемирувачки и трагичен настан засекогаш ќе остане во колективната меморија на кумановци како голема траума, а граѓаните од целата држава ќе паметат дека нарачателите не ја остварија својата цел да ја одржат неизвесноста во која режимот ги држеше во заложништво државата и граѓаните.
Хероите живеат вечно! Никогаш да не се повтори!“

Related posts

Суперјахта на Џеф Безос се закотви во Драч

admin

КРЕМЉ НЕ САКА ПРЕГОВОРИ ЗА УКРАИНА ПОД УСЛОВИТЕ НА БАЈДЕН

ninja

Пред да патувате дознајте во кои земји на ЕУ има најефтина облека, храна и престој

admin

Нефју: Имаме веродостојни информации дека Мерко бил вмешан во голема корупција

admin

МЕЏИТИ – ПОВЕЌЕ ИЗЛЕГУВААТ ОТКОЛКУ ШТО ВЛЕГУВААТ ВО ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО

ninja

Уставните измени се само една од можните сопки кон влезот во ЕУ

admin