11.8 C
Скопје
15 јуни, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Четири млади од Битола се обиделе да извршат тешка кражба

На 09.05.2023 од страна на криминалистичката полиција на СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесена е кривична пријава против Н.М.(18), К.М.(23), З.М.(22) и малолетник, сите од Битола, поради основи на сомнение дека на 02.05.2023 се обиделе да извршат тешка кражба во фирма во Радобор, битолско. Во извршениот службен разговор во СВР Битола, пријавените го признале во целост кривичното дело.

Related posts

Рација во Седларце и Боговиње, приведени странски државјанки од Албанија, Белорусија и Русија

admin

Полициска акција во Тетово, приведени две лица

admin

Нарко-кланови се прегрупираат, партиите се обвинуваат

admin

Приведени тројца крадци во Кисела Вода, се обиделе да украдат „Фиат“

admin

Скопјанка ненадејно починала во возило, покрај неа бил нејзин познаник

ninja

Пазете да не надминувате над 50 км на час, за еден ден казна за 140 возачи

admin