20.8 C
Скопје
26 септември, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Четири млади од Битола се обиделе да извршат тешка кражба

На 09.05.2023 од страна на криминалистичката полиција на СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесена е кривична пријава против Н.М.(18), К.М.(23), З.М.(22) и малолетник, сите од Битола, поради основи на сомнение дека на 02.05.2023 се обиделе да извршат тешка кражба во фирма во Радобор, битолско. Во извршениот службен разговор во СВР Битола, пријавените го признале во целост кривичното дело.

Related posts

Домашно куче „бул мастиф“ усмрти дете, во Градска болница донесено без знаци на живот

ninja

Со „Ауди“ превезувал дури 11 мигранти, фатен криумчарот од Богданци

admin

Пронајдена дрога во Ѓорче Петров, приведен дилер

admin

Лишена од слобода жена од Гостивар

admin

ВИДЕО Во Скопје приведени тројца бивши борци на ИСИС

admin

Насилна смрт во С.Македонија: Несреќните случаи сочинуваат 78.6 %, самоубиствата 20.2 а убиствата 1.2 %.

admin