12.8 C
Скопје
20 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИСПОРТ

Касами ја честита победата на Албанија против Молдавија

Градоначалникот на Општина Тетово, Биљал Касами, воедно и претседател на Движењето БЕСА, ја честита победата на Албанија во фудбалскиот натпревар против Молдавија.

“Недим од Тетово и Јасир од Скопје и донесоа победа значајна победа на Албанија. Честитки дечки”, напишал на Фејсбук Касами.

Албанија го доби  со 2-0 натпреварот против Молдавија, кој важи за квалификациите за Европското фудбалско првенство „Евро 2024“, пренесува Anadolu.

За албанската репрезентација головите ги постигнаа Јасир Асани во 52 и Недим Бајрами во 76 минута.

Во рамките на ЕП 2024, албанската репрезентација е во групата Е, со Полска, Чешка, Фарски Острови и Молдавија.

Related posts

“Работниците немаат за леб, а функционерите на колачи”: ССМ контра Бесими

admin

“Црните листи” со законска сила и во земјата, или само предизборна флоскула

admin

КУРТИ: „ЗАЕДНИЦАТА НА СРПСКИ ОПШТИНИ Е АПАРТХЕЈД“

ninja

ЃУКАНОВИЌ: ЦРНА ГОРА НЕ Е ДЕЛ ОД РУСКИОТ ПЛАН ЗА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА НА МОЛДАВИЈА

ninja

МФ: Издадена 22-та емисија Обврзници за денационализација на износ од 4,5 милиони евра

admin

ОДЛОЖУВАЊЕТО НА ЕВРООБВРЗНИЦАТА МОЖЕ ДА НÈ ЧИНИ МИЛИОНИ ЕВРА

ninja