2 март, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Му влегле во куќата, физички го нападнале и му ги одзеле парите

Полициски службеници од СВР Струмица вчера ги лишиле од слобода Ј.Д.(31) од Струмица и С.Д.(50) од с.Три Води, струмичко, соопшти МВР.

Тие се сомничат дека на 19.06.2023 околу 05.00 часот со употреба на сила и тврди предмети влегле во куќата на С.Н.(64) од с.Три Води, физички го нападнале и му одзеле пари.

Двајцата биле задржани во полициска станица и со нив бил извршен службен разговор. За настанот бил запознаен јавен обвинител и по негово документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related posts

Путин вети дека ќе го победи Вагнер додека бунтовниците напредуваат кон Москва

admin

Проект „филмски студија и технолошки парк“: Заев дал поддршка уште во 2019та, Амбасадата на САД ја следи можната инвестиција

admin

На Итната медицинска помош, итно ѝ требаат нови кадри: Бројот на тимови опаѓа, потребни се 52 нови

admin

Техничката влада пред породилни болки

admin

Не е точно дека наградуван македонски студент измислил иновативен метод за враќање на видот

admin

Намалените казни ќе влијаат и врз примената на ПИМ

admin