2 март, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

Османи: Му се јавив на Ахмети да му кажам што изјавил Мицкоски, се насмеа и ми рече…

Министерот за надворешни работи и портпарол на ДУИ, Бујар Османи гостуваше вчера во дебатниот магазин „ClickPlus“ на ТВ21 каде разговаравме и за барањето на ВМРО-ДПМНЕ за влез во Влада, во која нема да биде дел и политичката партија ДУИ.

Османи вели дека тоа било и за него изненадување, а откри и дека му се јавил на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, кој бил на состанок и не ја имал слушнато изјавата на Мицкоски.

„Му кажав дека Мицкоски прифаќа уставни измени, но има еден услов – ДУИ да биде надвор од Владата. Тој се насмеа и ми рече: Прифаќаме веднаш. И тоа е нормално, затоа што ние работиме со месеци, за да земјата оди напред“, вели Османи.

 

Related posts

Таравари до министерот Шаќири: Запри ја партизацијата на Тетовскиот универзитет

admin

Пропустите во дигитализацијата на матичните книги фрлија сенка врз заштитата на податоците на граѓаните

admin

ВОЈНАТА ВО УКРАИНА МОЖЕ ДА ПРЕРАСНЕ ВО ВОЈНА МЕЃУ НАТО И РУСИЈА, РЕЧЕ СТОЛТЕНБЕРГ

ninja

Софија одговори на вербалната нота од македонското МНР

ninja

Аеродромот во Хамбург останува затворен, полицијата се справува со „заложничката ситуација“

admin

Грип и корона – ни се заканува ли двоен бран?

ninja