11.8 C
Скопје
25 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Претрес во Тетово, пронајдена дрога

Полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.Љ.(31) од Тетово заради сомневање дека пуштил на продажба наркотични средства,  соопшти МВР.

“При претрес извршен врз основа на издадена судска наредба во неговиот дом во Тетово била пронајдена и одземена марихуана. Во 22.30 претрес со судска наредба бил извршен и во домот на С.Б.(33) од Тетово, при што биле пронајдени и одземени повеќе пакувања марихуана подготвени за продажба. Лицето не било во својот дом, но подоцна било лоцирано и повикано во полициска станица. По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.”, се вели во соопштението на МВР.

Related posts

Пазете да не надминувате над 50 км на час, за еден ден казна за 140 возачи

admin

Џафери во жешка фотелја: Кои се приоритетите на владата?

admin

Слободно договарање наместо обемна регулатива: Работата од дома сè поатрактивна, но државата да внимава на правото на избор

admin

ВУЧИЌ И КУРТИ ГО ПРИФАТИЛЕ ЕВРОПСКИОТ ПЛАН ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА

ninja

Секое второ дете во Македонија е математички „неписмено“

admin

Тензии во Косово: Српска листа бара косовската полиција да биде заменета со КФОР

admin