28.8 C
Скопје
15 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИРЕГИОН

ВИДЕО Големо невреме од Хрватска пристигна во Србија

Невремето што ја зафати Хрватска стигна и до Србија. Над Суботица е облачно, има повремени грмежи, дожд и засилен ветер. На моменти ударите на ветерот се посилни, а интензитетот на невремето полека се зголемува.

Oluja iz Hrvatske stigla u Srbiju: Nevreme u Subotici VIDEO

Во моментов врнежите се силни, како да има завеса од дожд над градот.

Метеоролозите пред неколку дена го најавија невремето во овој град и предупредија дека од Хрватска ќе пристигне во Србија прво во Бачка.

Од утрово РЗМЗ издаде повеќе соопштенија и предупредувања за временски промени и невреме со обилни врнежи од дожд. Сепак, според последното итно предупредување, областа на Војводина е загрозена.

Related posts

Вашингтон најави санкции откако Путин ги призна отцепените региони на Украина

ninja

Истражување на РСЕ: Таткото на министерот Бочварски планира да гради фабрика и фотоволтаична централа

admin

ЗНМ се солидаризира со Николовски и повикува на дијалог со МПЦ ОА

admin

Мехмети: Да не беа уставните измени, разликите меѓу Груевски и Мицкоски ќе останеа “под маса”

admin

Одат на Клиника, а нозете им се враќаат назад: Здравствениот скандал низ призмата на онколошките пациенти

admin

Бујар Османи со силна осуда за руското признавање на Доњецк и Луганск

ninja