29.8 C
Скопје
23 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИРЕГИОН

ВИДЕО Големо невреме од Хрватска пристигна во Србија

Невремето што ја зафати Хрватска стигна и до Србија. Над Суботица е облачно, има повремени грмежи, дожд и засилен ветер. На моменти ударите на ветерот се посилни, а интензитетот на невремето полека се зголемува.

Oluja iz Hrvatske stigla u Srbiju: Nevreme u Subotici VIDEO

Во моментов врнежите се силни, како да има завеса од дожд над градот.

Метеоролозите пред неколку дена го најавија невремето во овој град и предупредија дека од Хрватска ќе пристигне во Србија прво во Бачка.

Од утрово РЗМЗ издаде повеќе соопштенија и предупредувања за временски промени и невреме со обилни врнежи од дожд. Сепак, според последното итно предупредување, областа на Војводина е загрозена.

Related posts

Маричиќ: Датумот за идно проширување ја оправдува нашата стратегија за брз влез во ЕУ

admin

ЕУ ЈА ИСПОРАЧА ВЕТЕНАТА ПОМОШ – 80 МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ДОСТАПНИ ЗА ДРЖАВАТА

ninja

Груби најавува голема инвестиција од Белгија, 600 нови работни места со над 900 евра месечна плата

admin

Евростат: Растат платите во ЕУ

admin

ПАРНОТО ПОД ЗНАК ПРАШАЛНИК, ЈОРГАНИТЕ АЛТЕРНАТИВА

admin

КОЈ ЌЕ БИДЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ПЕРСОНА НОН ГРАТА НА 4 ФЕВРУАРИ?

ninja