12.8 C
Скопје
20 април, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕПУБЛИКА

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што ДУИ е подготвена да замине

ВМРО-ДПМНЕ ја поздрави одлуката на ДУИ за колективна оставка од владата, но не се произнесе за исполнување на условот на ВМРО-ДПМНЕ – гласање за уставните измени, пренесува Инбокс7. 

Во изјава за ТВ21 од партијата велат дека е добро што ДУИ по 20 години власт е подготвена да замине во опозиција од каде ќе може да одговараат за криминалот и да ја докажуваат својата невиност.

„Откако ДУИ го направи првиот чекор, си поднесоа оставки, сега само тие да бидат неотповикливи и да одиме на брзи избори, бидејќи се друго е одолговлекување и играње играчки на грбот на државата и иднината на граѓаните.“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Related posts

„Не“ за рудници во дворовите, не покрај нивите – Повик за гаранција за еколошки параметри во првата Стратегија за рударство

admin

Општетсвото да се бори повеќе за медиумската саморегулација

admin

Родната куќа на Хитлер ќе стане полициска станица

admin

Агелер доби награда од Бајден за исклучително лидерство и резултати

admin

Се затвора најгледаната косовската телевизија, сопственик била македонска компанија

admin

Се исклучиле, самоисклучиле или се дел од ДУИ? Ахмети вели дека патиштата со “огнените” се разделени

admin