27.8 C
Скопје
30 септември, 2023
Inbox7.mk
ВЕСТИКУЛТУРА

Џон Малкович настапи на Охридско лето, Античкиот театар исполнет до последно место

Американскиот и светски познат актер, Џон Малкович настапи во главната улога на претставата „Пеколна комедија: Исповеди на серискиот убиец“, која е спој меѓу класичната музика и оперските форми, со драматуршкиот пристап. Влезниците се продаваа по 3.000 денари, а Античкиот театар се исполни целосно.

 

Related posts

Почина Дарко Димовски, првиот човек на ССМ

admin

Ковачевски кажува како ќе стигне до двотретинско мнозинство, со или без ВМРО-ДПМНЕ

admin

Маричиќ: Охридскиот рамковен договор го издржа тестот на времето и покажа дека е успешен концепт

admin

Борби во северот на Косово, најмалку 4 мртви и неколку ранети

admin

НИНИСТО- ТУРЦИЈА ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА ЧЛЕНСТВОТО НА ФИНСКА ВО НАТО

ninja

Двајца полицајци од Велес примиле поткуп за да не изрекуваат глоба

admin