12.8 C
Скопје
28 мај, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Лишен од слобода албански државјанин, користел лажна патна исправа

Полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал вчера го лишиле од слобода В.А.(36) од Република Албанија, затоа што кај него била пронајдена македонска патна исправа на друго лице македонски државјанин, соопшти МВР.

„Лицето било задржано во Полициската станица Кисела Вода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“.

Related posts

Курти го обвини Лајчак дека ја држи страната на Србија

admin

СДСМ: Мицкоски и неговата партија не направиле ништо за Резолуцијата на Бундестагот

admin

Избори за ЕП: Макрон може да биде поразен од екстремната десница

admin

ХЕРСОН ПОВТОРНО ПОД УКРАИНСКА КОНТРОЛА

ninja

Личните документи со кодот МКД не се погрешни, НМК кратенката е за возилата

admin

Османи: Ризикуваме изолација како таа од 2006 до 2017 година

admin