39.8 C
Скопје
16 јули, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИНАСЛОВНАРЕГИОН

Милош Вучевиќ со одговор до Свечла: Во Приштина има исклучително висок степен на завист и омраза

Претседателот на Српската напредна партија, Милош Вучевиќ денеска оцени дека “коментарите на самопрогласен функционер на лажна држава за претседателот Александар Вучиќ докажуваат исклучително високо ниво на завист и омраза, како емоции кои доминираат во политиката на Курти”, јави Тањуг.

„Завист, затоа што во Приштина немаат, ниту некогаш ќе имаат, ни милион дел од политичкиот капацитет, интелектуалната сила и моралната цврстина на Александар Вучиќ. Омраза, затоа што не можат, и покрај сета поддршка на истомислениците во српската опозиција, ја намалуваат историски високата поддршка на српскиот народ што ја ужива српскиот претседател Александар Вучиќ“, рече Вучевиќ.

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џелал Свечла, денеска по повод плакат на северот на Косово со ликот на српскиот претседател Александар Вучиќ со порака „Врховен командант, те чекаме“ се закани дека доколку Вучиќ доаѓа на Косово без претходно барање, ќе биде уапсен.

Related posts

КУРТИ: „ЗАЕДНИЦАТА НА СРПСКИ ОПШТИНИ Е АПАРТХЕЈД“

ninja

ЧЕШКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ВИЗНА ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈА ЗА КОСОВО НЕ Е УСВОЕН

ninja

Скопје – два дена центар на светот

admin

Путин веќе се подготвува за следниот бунт

admin

Скопје – Атина: Затишје пред бура

admin

Митревски: СДСМ е за ЕУ, членство до 2030 година

admin