25.8 C
Скопје
21 мај, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИ

АРД за Северна Македонија: Вечна потрага по идентитетот

Прво спорот за името со Грција, сега треба да ги реши тензиите со Бугарија. Идентитетот на малата земја и потрагата по него се постојана тема – репортажа на германскиот јавен сервис АРД.

Related posts

УЧЕБНИЦИ И НАТАМУ НЕМА, ЌЕ ИМА САМО НОВ ЗАКОН

ninja

ВАРХЕЈИ – СОФИЈА И СКОПЈЕ ДА ГИ НАМАЛАТ ТЕНЗИИТЕ, ОДГОВОРНИТЕ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ ДА СЕ СООЧАТ СО ПРАВДАТА

ninja

ЕУ И АЛБАНИЈА ОДРЖАА СОВЕТ ЗА СТАБИЛИЗАЦИЈА И АСОЦИЈАЦИЈА

ninja

Нови законски измени за распуштање на Судскиот совет, преседан за злоупотреба од секоја идна власт

admin

Ни криви, ни должни- граѓаните мора да платат за новите пасоши, иако не им поминал рокот

admin

Објавен нацрт-Извештајот од скринингот, Маричиќ: Основа за клучните документи

admin