11.8 C
Скопје
15 јуни, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

За еден ден 167 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 155 надвор

Во текот на вчерашниот ден (08.05.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 322 возачи, информира МВР.

Од нив, 12 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 167 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 155 надвор од населено место.

„Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, вели МВР.

Related posts

Без кацига, дозвола и со голема бучава – санксионирани 52 возачи на мотоцикли

admin

Голема полициска акција, пронајдени хероин, кокаин, украдени ексклузивни часовници и златен накит

admin

Трагичен настан: Не можел да трпи повеќе “булизам”, 10 годишно момче си го одзеде животот

admin

Ја ограбил продавницата во Куманово, ден потоа фатен од полицијата

admin

ФОТО Тешка сообраќајна несреќа на патот Росоман-Прилеп, има и загинати

admin

Кој ја сочинува групата која криумчари дрога скриена во контејнери со банани?

admin