9.8 C
Скопје
29 февруари, 2024
Inbox7.mk
ВЕСТИХРОНИКА

Со кола возел 6 мигранти, приведен србин во Неготино

Во 12.15 часот во близина на Неготино, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово го лишиле од слобода М.Н.(30) од Република Србија, соопштија од МВР.

При контрола во патничко возило „форд мондео“ со српски национални ознаки, кое го управувал, биле пронајдени шест лица мигранти од Сирија. За настанот бил известен јавен обвинител, а мигрантите биле сместени во прифатно-транзитен центар.

По целосно документирање на случајот против М.Н. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related posts

120 години Илинден – чествување на историјата среде политички поделби

admin

ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СО КРИТИКА ДО ЗАПАДНИТЕ ЗЕМЈИ ЗА ВООРУЖУВАЊЕТО НА УКРАИНА

ninja

ПРЕДЛОГОТ ЗА ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА СТУДЕНТСКИ ОБРОК НЕ ПОМИНА НА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ФИНАНСИРАЊЕ И БУЏЕТ

ninja

Андреас Шиамишис: Трасиран патот за повторно отворање на нафтоводот Солун-Северна Македонија

admin

Во Куманово ќе се потврдува поддршката за Таравари

admin

„На гладен стомак не се учи“: Активисти бараат бесплатен оброк за сите ученици во државата

admin