2 март, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Пазете да не надминувате над 50 км на час, за еден ден казна за 140 возачи

Во текот на вчерашниот ден (09.05.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 140 возачи. Од нив, осум возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 88 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 52 надвор од населено место.

„Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, информира МВР.

Related posts

Девојчето Вања жртва на „алчност за пари“, јавноста во шок

admin

Пронајдена дрога во Ѓорче Петров, приведен дилер

admin

Приведен гостиварец, се однесувал агресивно со вработените на општината

admin

Ужасен случај: 14-годишна натерана на секс со возрасни, се согласила да ги спаси помалата сестра и брат

admin

Расправија, турканица, пукање – Обвинителството со истрага за убиството во казиното во Капиштец

ninja

ФОТО Тешка сообраќајна несреќа на патот Росоман-Прилеп, има и загинати

admin