22.8 C
Скопје
22 јуни, 2024
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Приведен гостиварец, се однесувал агресивно со вработените на општината

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, денеска (11 мај) околу 10.15 часот го лишиле од слобода Б.Т.(48) од Неготино, полошко, кој десетина минути пред тоа бил пријавен дека агресивно се однесувал во објект на општина Врапчиште, во кој бил сместен Секторот за урбанизам, известува МВР.

„Според пријавеното, тој во една просторија ги заклучил вработените и го оштетил инвентарот и опремата во другите канцеларии на објектот. Набргу потоа, со судска наредба, извршен е претрес во неговиот дом, при што биле пронајдени три парчиња огнено оружје ( две ловечки пушки и пиштол) за кои поседувал соодветни дозволи. Б.Т. е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок“, се вели во соопштението на МВР.

Related posts

Колку криминалци барани со потерница се шетаат низ земјата?

admin

Приведени велешани, фалсификувале денари

admin

Домашно куче „бул мастиф“ усмрти дете, во Градска болница донесено без знаци на живот

ninja

Нарко-кланови се прегрупираат, партиите се обвинуваат

admin

Насилна смрт во С.Македонија: Несреќните случаи сочинуваат 78.6 %, самоубиствата 20.2 а убиствата 1.2 %.

admin

Скопјанка ненадејно починала во возило, покрај неа бил нејзин познаник

ninja