4.8 C
Скопје
9 декември, 2023
Inbox7.mk
ХРОНИКА

Пронајдена дрога кај странски државјани

На 21.05.2023 во 12.30 часот на Граничен премин „Табановце“, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Табановце ги лишиле од слобода Н.К.(65) од Република Грција и Х.Ф.М.(46) од Австрија, соопшти МВР.

При преглед во патничко возило „мерцедес“ со австриски национални ознаки, кое го управувал Н.К., а сопатник бил Х.Ф.М., биле пронајдени и одземени марихуана, епрувети со кафеава течност и други предмети.

Лицата биле предадени на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Куманово за понатамошна постапка.

Related posts

Четири млади од Битола се обиделе да извршат тешка кражба

admin

Претрес во Тетово, пронајдена дрога

admin

Девојчето Вања жртва на „алчност за пари“, јавноста во шок

admin

Насилна смрт во С.Македонија: Несреќните случаи сочинуваат 78.6 %, самоубиствата 20.2 а убиствата 1.2 %.

admin

Колку криминалци барани со потерница се шетаат низ земјата?

admin

Познато име се поврзува со убиството на Вања, тој е надвор од државата

admin